IR

17 svarīgākās lietas par 2017. gada valsts budžetu 9

Nākamā gada valsts budžeta svarīgākie skaitļi.
Pauls Raudseps 5.decembris 2016 11:18

Īpatnēji, ka ir tik sāja sajūta pēc 2017. gada budžeta pieņemšanas. Gala beigās, valdība spējusi ne tikai palielināt izdevumus par ļoti lielu summu - 680 miljoniem jeb aptuveni 9%, salīdzinot ar šo gadu, bet papildus desmitiem miljonu aizgājuši jomām, kuras sabiedrība kopumā uzskata par svarīgām: aizsardzībai, policistu un ugunsdzēsēju algām, veselības aprūpei, izglītībai. Turklāt tas izdarīts, nesakaitinot allaž modros fiskālos vanagus, kuri gatavi noknābāt jebkuru atkāpšanos no atbildīgas budžeta politikas. Deficīts ir saprāta robežās, ienākumu prognozes varbūt nedaudz optimistiskas, tomēr nerada pārāk lielu satraukumu.

Kur vaina? Kā jau katru gadu, budžeta pieņemšanas procesu noslēdz tautas pārstāvju sev sarīkota ballīte ar nosaukumu «deputātu kvotas». Šogad sadalīta rekordliela summa. Ballīte ilga gandrīz līdz rīta gaismai, un tās laikā dažs labs deputāts nonāca tādā naudas skurbumā, ka pats vairs lāga nesaprata, kam un kāpēc to dala.

Dažkārt šādi mazi, bet spilgti nesmukumi iespiežas krietni dziļāk prātā nekā lieli, bet netverami labumi.

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

aldis Bija interesanti palasīt. Nākošajā gadā varēsim vairāk sportot, vairāk muzicēt, vairāk par atjaunotiem baznīcu torņiem un ērģelēm priecāties, arī kosmosā dziļāk ieskatīties un dažiem arī kāds eiro papildus makā ienāks. Pavisam 11 papildus izdevumus no budžeta saskaitīju. Tikai neviena izdevuma, lai turpmāk nauda ar uzviju nāktu budžetā atpakaļ.

Tas nozīmē, ka arī 2017. par inovāciju ražošanā varēsim tikai radio klausīties un par Igaunijas noķeršanu Godmaņa stāstījumu TV skatīties.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 2 ATBILDES  ATBILDĒT  5.decembris 2016 15:04
andrejs Man patīk "dabas nodoklis" riepām. Tas ir labais - lai cilvēki ar zemiem ienākumiem brauc, kamēr riepas plīst (vasaras riepām protektora dziļums noteikumos nav noteikts). Vienlaikus tukšās taras depozīta sistēma (atšķirībā no ES valstu lielākās daļas) nav ieviesta.
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  5.decembris 2016 15:21
lno Ārvalstu investori ceļ trauksmi par bēdīgo demogrāfijas stāvokli Latvijā. Neuzlabojoties nodokļu politikai, aptuveni puse ārvalstu investoru gatavi apsvērt iespēju Latviju pamest skaties.lv/zinas/bizn...
U -ū, zanE:):):)
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.decembris 2016 12:03

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →