IR

Ko 2017. gads sola Latvijas ekonomikai?

Viedokļi

Aivars Pozitīvi ir tas, ka šobrīd valdošā partija ZZS ir sevi atmaskojusi kā valsts ekonomiku bremzējoši un graujoši no iekšpuses politiķi. Nākošgad tādus gājienus kā MUN afēra vairs nevarēs atļauties, lai nepaliktu pavisam bez vēlētājiem. Tāpēc ekonomika netiks tik ļoti mākslīgi bremzēta un augs ātrāk. Arī kaut ko no rakstā minētajām strukturālajām reformām būs spiesti veikt.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  30.decembris 2016 16:27
dzeris49 "Atmaskojusi" kaut cik kompetentu cilvēku acīs, vairākumam ZZS elektorāta tas neko neizsaka.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  31.decembris 2016 19:03
Plus_opinionEbenemezers kameer saeimaa ar ventspils smagajos noziegumos apsuudzeetaa atbalstu varu noturees komunisti , tikmeer sapni par dziives liimeņa panaakšanu Eiropas valstu liimenii , droši var pieliidzinaat komunisma celtnieciibai , kas izraadijaas bija utopija.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  30.decembris 2016 16:36
lno Raimonds Nipers: Nekompetentā valsts pārvalde m.delfi.lv/aculiecini...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  30.decembris 2016 23:32
dzeris49 Ir tāda nianse, ka izglītībai Latvijā tiek piešķirts lielāks IKP %, kā vairākumā ES valstu, toties medicīnai - gandrīz vai zemākais IKP % ES. kaut kur divarpus reizes mazāks kā Igaunijā vai Lietuvā.

Tātad, situācija nav atkarīga tikai no naudas, bet gan no att. ministrijas un visas VP kvalitātes.

Kaut, attiecībā uz situāciju medicīnā SAeimas un valdības attieksmi var nosaukt gandrīz vai par genocīdu.

Un tur nav vainīga tikai ZZS, tāda pat attieksme pret slimniekiem ir bijusi pie jebkuras valdošās partijas.

Att. arī mirstības, invaliditāte, utt. rādītāji, un nevajag salīdzināt ar kādu tur Vāciju, salīdzināsim ar Lietuvu u Igauniju.

Latvijas nelaime ir augsta līmeņa korupcija, kas degradē gan tiesu sistēmu, gan citas valsts iestādes, korupcijas rezultātā amatos tiek salikti "lielākie kretīni", kā rezultātā totāla nekompetence, bezatbildība un nesodamība visur - VID nespēj cīnīties ar lielajiem un ar partijām saistītiem nod. nemaksātājiem, un kļūst par anekdoti, cīnoties ar pasta sūtītājiem un mazo biznesu, KNAB cīnās ar saviem darbiniekiem, kas nopietni vēlas apkarot korupciju, un sīkajiem gariņiem, un arī kļuvis par anekdoti, utt.

Piemērus var rakstīt ilgi

Mūsu politiķi ir pērkami un viegli iebiedējami, partijas vairs praktiski ne ar ko neatšķiras, tām nav ne ideoloģija, ne principi, tās kļuvušas par ekonomisko grupējumu lobijiem un darba iekārtošanas biroju saviem paklausīgajiem biedriem, godīgi cilvēki tiek izstumti no VP, jo neiederas "sistēmā", kura izshēmo kaut kur 20% no budžeta.

Un sekas zināmas- arvien lielāka atpalicība no Lietuvas un Igaunijas visur, par humanitāro aspektu pat nerunāsjot.

Ja no valsts gatavi emigrēet 44% iedzīvotāju, kaut kas te nav kārtībā.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  31.decembris 2016 19:27
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2017 17:56
Ķīps Bojāra raidijumā "Tieša runa", Dana Reizniece Ozola, nosauca Barču par vienu no kompetentākām Saeimas deputātēm. Un domāju, ka tā arī ir. Līdzīgi tam, kā Latvijā augstākais "kalns" ir Gaiziņš. Tomēr, ja tā Barča nav iedziļinājums nodokļu likumdošanā, ja pati Dana Reizniece Ozola pieļauj cirku, kas saucas "kvotu nakts", tad kādi ir tie, kas nav "tik kompetenti"? Arī bērnu dārza grupiņā vienmēr ir kāds gudrākais, tikai viņiem, nez kāpēc, neuztic risināt svarīgas lietas. Mūsu Saeimai [vēlētāji- mēs] uztic..
Vairāk par šo te:
www.irlv.lv/blogi/eko...

Atkāroju nez kuri reizi- Latvija šobrīd sevi pārvaldīt nespēj. Un tas ir mūsu pašu attieksmes dēļ. Esam radījuši sistēmu, ka valsts pārvaldē nokļūst intriganti, korumpanti, avantūristi un zagļi. Un pat, ja ir kāds "labs cilvēks" tur, tad viņa prāta spējas nepietiek, lai skaistās, labās, pareizās idejas realizētu dzīvē, tas rezultāts ir puritāniski pareizi likumi, kam ir tik liela jēga, cik apsmērētam papīram. Un, ja politikā gadās kāds baltais zvirbulis, fiksi viņus norejam, un izšvilpjam ārā. Un Andra Vilks vietā dabūjam Kaimiņu, vai Dombrovska vietā Kučinski. Un rezulātā- viens procents IKP pieauguma. Politikā var noturēties tikai tie, kas iekļāvušies "Savējo" kustībā. Iet slikti, lamājam politiķus vēl vairāk. Skaitam katru centu viņu maciņā, norejam sievas, vīrus bērnus, viņa suni un Amerikas onkuli. Un godīgi, kompetenti, un gudri cilvēki vēl vairāk mūk no politikas, no ierēdņu darba...
Tuvākajā nākotnē, domāju, nekas neuzlabosies...

Tajā pašā laikā neapgalvoju, ka Latvijai nav potenciāla. Ir! Un esam to jau vēsturē pierādījuši, tomēr okupācijas gadi ir mūs tā iemācījuši melot, divkosība ir tik dziļi iesēdusies mūsu prātos, ka okupāciju pieredzējušās paaudzes diez vai Latviju no purva izvilks. Ir jānāk jaunajiem, kas ir uzauguši, varbūt, pat skarbākā vidē, toties ne tik divkosīgā.. Tāpēc mums turpmāk būtu jābalso par jaunajiem, tajā partijā, kuru nu esat izvēlējušies par savu favorītu.


Laimīgu Jauno Gadu visiem!
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2017 11:39
dzeris49 Iespējams, ko varētu mainīt pāreja uz mažoritāro sistēmu, lai katrs deputāts atbild konkrētu vēlētāju priekšā, jo Latvijas sistēma ar sen nopirktajiem pusmafiozajiem grupējumiem, kas skaitās partijas, sen sevi pilnībā diskreditējusi.

Bet, kurš tad to ļaus, ne jau mūsu politiķi, un referenduma iespējas sen faktiski likvidētas.
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  2.janvāris 2017 17:18
Ķīps Tas varētu līdzēt, jā. Plus algu pacelšana politiķiem, jo tikai tā var piesaistīt tos, kas tagad savus spēkus liek lietā citur. Lielākā daļa domā otrādi- nav pelnījuši. Šitie, jā, nav, bet gudrāki un labāki vietā nenāks.. Tāpēc esam apburtajā lokā- lamājam, griežam, samazinām, atņemam- un ... dabūjam vēl sliktākus... Tos vēl vairāk lamājam, griežam...
Vajadzētu izlauzties...
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2017 17:38
robotron Ja 2017. mūs beidzot atbrīvotu no dzirnakmens Latvijas kaklā, Vienotības un tās paģeļņikiem, SC, mūsu valsts varētu attīstīties kā starpkaru perioda divdesmit gados.
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  2.janvāris 2017 17:43
simourg Kredīts uzņēmumiem no Cityfinances ir labākā iespēja Latvijas uzņēmējiem kā uzsākt savu biznesa izrāvienu! Piesakies tūlīt aizpildot anketu cityfinances.lv/lv/kredits-uznemumiem/
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.janvāris 2017 10:48
Lāciss Būtu labi salīdzināt šo ekonomistu prognozes vairāku gadu garumā. Ja nemaldos pirms krīzes Strautiņš pat nepīkstēja, ka burbulis tūlīt plīsis. Bankas nopirkts rupors. Kādēļ viņu visār publicē? Agrāk strādāja Diena, tad bija vērts lasīt.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  11.janvāris 2017 11:18

Pievienot savu viedokli

  Lai pievienotu viedokli ⎯

  vai

  Let_10563014-second_compact
  Nākamais raksts

  Rūpniecība uzņemas izaugsmes līdera lomu, visdrīzāk īslaicīgi (3)

  Par rūpniecības izlaidi 2016. gada novembrī.