IR

Buduāra grāmatvedība 1

Nacionālā teātra izrādē Avantūrista grēksūdze daudz kailuma. Kāpēc? Nav skaidrs
Avantgreks-janaitis-4176-media_large
Avantūrista grēksūdze. Nākamās izrādes 30.oktobrī, 1., 4. un 11.novembrī. 3—22 eiro
FOTO — Gunārs Janaitis
Zane Radzobe, žurnāla Ir teātra kritiķe 28.oktobris 2015 13:32

Pēc režisora Mihaila Gruzdova iestudētās Avantūrista grēksūdzes pirmizrādes LTV Kultūras ziņu filmēšanas komanda aptaujāja skatītājus. Apmulsums par erotisko drāmu divās daļās (tā teātris nosaucis Tomasa Manna romāna Avantūrista Fēliksa Krula atzīšanās dramatizējumu) bija lasāms visās sejās. Taču mani piesaistīja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša sacītais - kritiķiem jāpamato, kāpēc šāds iestudējums uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves ir vietā. Tieši uzdots jautājums ir pelnījis tiešu atbildi: pamatot to neizdosies, jo, manuprāt, nav vietā. Lai gan versija par to, kāpēc izrāde tapusi, man radās.

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionJānis "Kritiķiem jāpamato, kāpēc šāds iestudējums uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves ir vietā", tā Ojārs Spārītis. Kritiķe savu viedokli pateikusi - nav vietā. Vai O.S. piekrīt? Es un mani draugi, kuri izrādi noskatījās, arī piekrīt, ka no mākslas tur bija maz. Izņēmums varētu būt scenogrāfija.
Jānis.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  31.oktobris 2015 17:17

Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā