IR

Piešķirt seju vēsturei 2

Šogad Nobela prēmija literatūrā piešķirta baltkrievu rakstniecei Svetlanai Aleksijevičai «par viņas daudzbalsīgo literāro darbību, kas kalpo kā piemineklis mūsdienu cilvēku ciešanām un drosmei»
Afp_14807267-media_large
Savās grāmatās Svetlana Aleksijeviča rada spilgtu padomju un postpadomju cilvēka portretu, pēta domāšanas veidu un to, kā cilvēki piedzīvo vēsturi.
Foto — AFP/LETA
Spīgana Spektore, speciāli Ir 13.oktobris 2015 23:36

Svetlanas Aleksijevičas grāmatas daudz tulkotas visā pasaulē, divas no tām - Černobiļa. Lūgšana un Cinka zēni - nonākušas arī līdz latviešu lasītājiem. Savukārt dzimtenē, autoritārajā Baltkrievijā, Aleksijevičas grāmatas ir izdotas maz, dažas tikai ārzemēs, un arī viņa pati ilgstoši bijusi spiesta dzīvot Eiropā, bēgot no represijām, kas Baltkrievijā vērstas pret brīvi domājošiem žurnālistiem un rakstniekiem. Svetlana Aleksijeviča neslēpj savus politiskos uzskatus - viņa ir pret autoritāro prezidentu Lukašenko un Putina valdības stilu, pret cenzūru un informācijas noklusēšanu. 

  • Sveiciens!
    Lai tālāk lasītu šo rakstu, Jums jābūt drukātā vai elektroniskā žurnāla Ir abonentam.
    Abonentus laipni lūdzam ienākt.
    Ja vēl neesat Ir abonents, aicinām abonēt. Abonējot elektronisko žurnālu neatkarīgi no abonementa garuma, saņemsiet piekļuvi rakstam nekavējoši.

Populārākie viedokļi

Plus_opinionSkaisle Kāpēc baltkrievu rakstniece, ja raksta krieviski, ja dzimtā valoda ir krievu, ja raksta par Kreiviju?
Vai kaunas no valodas, no tēva?
Vai vienkārši ir izdevīgi politkorekti būt Lukašenko upurei ?
Ja es rakstīšu par zviedriem -es būšu zviedru rakstniece ?

Šī Nobeļa balva manās acīs arvien vairāk zaudē savu nozīmību. Kādam jau jādod ir , tad dod tiem, kas prot nevis rakstīt, bet sevi pasniegt prot ....
 -3  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  16.oktobris 2015 12:53

Pievienot viedokli →

Šonedēļ žurnālā