IR

Raidījums: Deputāte Grigule sevis reklamēšanai tērē 50 tūkstošus 88

Partijas biedri - konkurenti uz vietām Eiroparlamentā - par to nebūt nav priecīgi
Grigule_iveta_desjatnikovs-media_large
Saeimas deputāte Iveta Grigule. Foto: Emīls Desjatņikovs, F64
17.novembris 2013 20:17

Kad gribu pasmelties patriotismu un enerģiju, tikt prom no tās sadrumstalotības, ko ikdienā ienes Vecrīgas bruģis un politika, kad šķiet, ka dzīves likstas tūliņ izsitīs pamatu zem kājām, es arvien atgriežos Latvijas laukos pie tradīcijas un vērtību skaidrajiem avotiem. Pie saknēm. Tā saka „pilsētas meitene ar laukiem sirdī" Saeimas deputāte Iveta Grigule (ZZS), kas iztērējusi vairāk nekā 50 000 latu, lai nākamgad tiktu Eiroparlamentā.

Kā svētdien informē TV3 raidījums „Nekā personīga", deputāte, lai sevi reklamētu, vairāku simtu tūkstošu eksemplāros izdevusi avīzi, kas izmaksā ap 20 tūkstošiem latu. Šonedēļ rīdzinieki un citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji pastkastītēs saņēma Grigules apsveikuma kartiņu Latvijas valsts dzimšanas dienā, bet LTV pirms valsts svētkiem labākajā raidlaikā vakarā pārraidīja nacionālvēsturiskā stilā uzņemtus patriotiskus klipus, kuru nobeigumā Grigule valsts iedzīvotājus sveica svētkos.

Nauda, kas izmantota Grigules reklamēšanai, nav viņas pašas, noskaidrojuši „Nekā personīga" žurnālisti.

Grigulei ir paredzēta trešā vieta Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Eiroparlamenta vēlēšanu sarakstā. Pirmais numurs būšot iepriekšējo vēlēšanu ZZS līderim Andrim Bērziņam, otrais - zaļo deputātam Kārlim Seržantam. Neviens no viņiem vēl kampaņu nav sācis.

Tikmēr Grigule katru piektdienu kādā pilsētā rīko tikšanos ar vēlētājiem, sludinājumi vien viņai līdz šim izmaksājusi ap septiņiem tūkstošiem latu, bet 20 tūkstoši aizgājuši par miljons eksemplāros izdoto avīzi un vairāk nekā 20 000 latu par reklāmām televīzijā un internetā.

Griguli pirms pāris gadiem izslēdza no Latvijas Zaļās partijas - viņa bija savākusi atbalstītāju pulciņu, lai kļūtu par zaļo līdzpriekšsēdētāju, tomēr Grigules dēļ ZZS sanāca tādas nepatikšanas, kas apdraudēja visu partiju apvienību. Kāds uzņēmējs bija neatļauti Griguli reklamējis kā trešā persona, tāpēc KNAB partijai uzlika naudas sodu un nebija tālu, ka būtu atņemts arī valsts finansējums. Šādu līderi zaļajiem nevajadzēja.

Grigule septembrī iestājās Latvijas Zemnieku savienībā un kopā šā brīža viņai domātā uzņēmēju nauda iet caur LZS kasi, stāsta raidījums. Tādējādi Grigules sponsori kļuvuši publiski. Viens no viņiem ir jaunības dienu draugs uzņēmējs Valdis Kalnozols, kurš lēš, ka pēdējo gadu laikā Grigulei esot piešķīris 10 000 latu. Pēdējais ziedojums bijis četri tūkstoši.

Kāds Ventspils uzņēmējs Aleksejs Opolčenovs, kurš atteicies no Latvijas un pieņēmis Krievijas pilsonību, deputātei ziedojis 5000 latu. Viņam piederošā elektroinstalāciju firma bieži uzvar Ventspils domes konkursos par labiekārtošanas darbiem. No citu valstu pilsoņiem partija ziedojumus pieņemt nedrīkst, tāpēc Opolčenovam jau nauda ir aizskaitīta atpakaļ.

5000 latus ziedojis vēl kāda Ventspils elektrouzņēmuma īpašnieks Dzintars Salmiņš, regulārs uzvarētājs pilsētas pasūtījumos. Ventspils galva Aivars Lembergs gan noliedz, ka būtu ieteicis uzņēmējiem ziedot Grigulei.

Grigulei 2000 latu ziedojis arī viņas kolēģis no laika, kad abi strādāja Jūrmalas pašvaldības uzņēmumu valdēs, Raitis Arnts. Grigules labs paziņa ir arī Dainis Domiņš, Vangažu kafejnīcas „Pie brāļa" un kafejnīcas „Pie lidojošās vardes" līdzīpašnieks. Viņš gan ziedojis tikai 1000 latu, tomēr viņa tuvinieki Sandris Dreimanis un Agnese Deruma arī katrs ziedojuši pa tūkstotim.

Tomēr visinteresantākais ir 1000 latu ziedojums, kuru Grigulei sarūpējis kāds Itālijas pilsonis Davide Pompili. Šis uzņēmējs Latvijā centies izvērst itāļu delikatešu tirdzniecību, tomēr ar mainīgām sekmēm. Viņa veikals Lāčplēša ielā slēgts, tikko aizvērusies lete Rīgas Centrāltirgū, bet ziedojums Grigulei gan nodots.

Kopā Grigule ziedojumos caur Zemnieku savienības kasi saņēmusi ap 35 000 latu. Ar to nepietiek, lai nosegtu 50 000 latu tēriņus.

Saeimas deputāte Grigule raidījumam apliecina, ka ziedot uzrunājusi „gan savus draugus, gan bijušos darba kolēģus, kursabiedrus un radiniekus", izstāstījusi ideju par patriotisko reklāmu, kas vajadzīga laikā, kad „valsts pilnīgi neiegulda patriotiskajā audzināšanā". Viņa apgalvo, ka lielāko daļu ziedotāju nepazīst: „Cilvēki ziedo."

Vaicāta, kā Grigule kārtojusi finanšu jautājumus, pirms iestājās LZS, viņa norāda, nauda vienmēr gājusi „caur vienu partiju, caur otru partiju". Uz norādi, ka laikā uz Dziesmu svētkiem, kad viņa nebija nevienā partijā, bet patriotiskā reklāma ar Griguli bija redzama TV, vai viņa „pa taisno" maksājusi televīzijas kasē, Grigule atbild, ka „tādas mazas detaļas" viņa neatceras.

Ar Grigules kampaņu ir nemierā Zaļajā partijā, rūgst arī Zemnieku savienības deputāti. EP vēlēšanu saraksta līderis Andris Bērziņš baidās, ka Grigule cerētā atbalsta vietā ar tik uzbāzīgu reklāmu var atbaidīt vēlētājus.

Tomēr Grigules pusē ir LZS vadītājs Augusts Brigmanis. Viņš uzskata, ka zaļie Griguli no partijas izsvieda, jo baidījās no viņas spēcīgās personības. Zemnieku savienībai tāda kandidāte esot īsti vietā. „Man absolūti sakrīt ar viņu domas par eiro ieviešanas nevajadzību [pašreizējā] Latvijas finansiālajā sistēmā, un es redzu, ka viņa ir cilvēks, kas māk pastāvēt un argumentēt savu viedokli. Uzskatu, ka šādi cilvēki Latvijas Zemnieku savienībai ir vajadzīgi,"saka Brigmanis.

Tomēr 50 tūkstoši latu nav viss, kas Grigulei nepieciešams. Viņas kampaņa tikai uzņem apgriezienus, norāda „Nekā personīga". Līdz gada beigām deputāte plāno apbraukāt visu Latviju. Reklāmās, kas vēl sekos, galvenais uzsvars būšot uz nacionālajām vērtībām, jo preteiro kampaņa esot galā kā neaktuāla.

 

Ieteikt šo rakstu? Jā(0)

Populārākie viedokļi

rinķī apkārt ...bet LTV pirms valsts svētkiem labākajā raidlaikā vakarā pārraidīja nacionālvēsturiskā stilā uzņemtus patriotiskus klipus, kuru nobeigumā Grigule valsts iedzīvotājus sveica svētkos...+++ es arī uzrāvos uz Grigules reklāmas :) Ar interesi skatījos vēsturiskus kadrus par Brīvības cīņām, kadros varēja redzēt karavīrus, kuri man kopš bērnības ir bijis kaut kas īpašs, bet tad pēkšņi Grigules balss. Tajā mirklī man šis " pārsteigums" izklausījās kā tīrākā mūsu karavīru piemiņas zaimošana.

Vajadzētu ar likumu aizliegt šādus vēsturiskus materiālus izmantot politiķu pašreklāmās.
 +29  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  18.novembris 2013 08:25
DD1 Grigules kampaņa,- tā ir patriotisma mērcē pasniegta lielulība un alkatība. Ja cilvēki uz tā uzķersies, tad to mēs arī esam pelnījuši.
 +19  Radius_box_plus Radius_box_minus 18 ATBILDES  ATBILDĒT  18.novembris 2013 10:26
Plus_opinionnoyescancel Sit cauri Lemberga kretīnismu un Ūdres manieres.
 +19  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  17.novembris 2013 22:21

Skatīt visus viedokļus → Pievienot viedokli →