IR

Pats dārgākais deputāts

Viedokļi

Janka Nabadziņš! Viņam nu gan ir grūta dzīve. Tikai Latvijā ir maz tādu muļķu kuri visai šai muldēšanai kaut nedaudz noticēs. Deputāteli! Ej ķert bebrus citā dīķī.
 -4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 10:58
lno Jā, Jureits ir liels īpatnis:)
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus 3 ATBILDES  ATBILDĒT  5.septembris 2012 11:27
lama ... kas pazemīgi nes savu tautas kalpa krustu un trūcīgo maizes kuli?
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 11:50
lno lama . Jureits var būt laimīgs, ka viņam nav jāvergo uz galērām kā Putinam:)
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 11:51
lama ... Jureits var būt laimīgs..
________________---- škiet, ka Zatlera maizes kules svars arī iet secen..
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 12:30
Plus_opinionNasing spešal! Vasarā faktiski neizmantoju Saeimas autoparku un visām darba vajadzībām lietoju savu privāto, 1994.gadā ražoto "Audi" markas automašīnu - tās vizuālo un tehnisko stāvokli interesenti var novērtēt paši, ielūkojoties pie Saeimas esošajā stāvvietā.
---
Ļoti daudzi iedzīvotāji arī izmanto privāto auto, lai nokļūtu uz/no darba, ar vēl vecākām mašīnām un bez algas 1400Ls uz rokas. Neuzskatu, ka alga ir ļoti liela, bet, lai teiktu, ka ar to nevar iztikt, ir vairāk nekā iedomīgi un attāli no iedzīvotāju ikdienas. Un fakts, ka deputāti nenopelna pilnu algu, jo saņem sodu par kavēšanu sesijas sasaukuma laikā, ir vērā ņemams fakts!
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus 13 ATBILDES  ATBILDĒT  5.septembris 2012 11:58
jureits.lv 1400 pirms nodokļu nomaksas. mašīnu izmantoju darba vajadzībām (ne tikai nokļūšanai uz darbu, jo tam biežāk izmantoju sabiedrisko transportu) - privātajā sektorā parasti tam nodrošina darba transportu. Kompensācija sedz tikai degvielas izmaksas.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 12:39
Plus_opinionNasing spešal! Ok, pirms nodokļu nomaksas. + darbs komisijās 155Ls = 1060Ls uz rokas + 470 Ls kompensācija par transportu un dzīvokli. Tā ir dzīves kvalitāte par 1530 Ls uz rokas. Ja man kāds tagad mēģinās ieskaidrot, ka deputāti ir apdalīti, sorry - nav komentāru! Ja es neierodos uz darbu, tad pirmo reizi mani pabrīdinās, otrajā - atlaidīs. Ja es vēlos nestrādāt - ņemu atvaļinājumu vai bezalgas atvaļinājumu. Piedalīšanās pasākumos ir vairāk personisks labums kā darba pienākums, jo sabiedrība (darba devējs) no tā neiegūst neko, bet deputāts - atpazīstamību (personīgu labumu).

P.S. Tas nav pārmetums konkrētam cilvēkam vai Saeimas diskreditācija, bet sabiedrību un mani, kā tās locekli, tracina deputātu vaimanas par "nepamatotu aizrādīšanu". Vajag atzīt - Saeimas deputātiem ir īpašas privilēģijas un darba alga ne tuvu neatbilst darba tirgus nosacījumiem.
 +8  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 13:00
edge_indran -------
Vajag objektīvi novērtēt 11. Saeimas deputātu 'armijas' sasniegumus (salīdzinot ar 10. Saeimas), tad deputāta kunga raksta pēdējais teikums būs skaidrāks izprotams:

'Ceram, ka mūsu paraugam sekos un demokrātijas principu ieviešanas darbā iesaistīsies arvien plašāks Latgales iedzīvotāju loks'

- Kā var necerēt?!
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 13:32
Sensi Taisnība, sūkstīties nav nekāda pamata. Darbs ar nav nekāds hipergrūtais. Ja labi grib var tos četrus gadus nosēdēt bez liekām raizēm, atkaujoties vien no snaudas sēžu laikā. Protams, aktivitātes un darbošanās, īpaši savā pamatfunkcijā - likumdošana - ir vajadzīga un slavējama. Taču tā braukāšana un tikšanās ar vēlētājiem vairāk tomēr ir popularitātes vairošanai, lai tiktu ievēlēts vēlreiz. Lai gan tā ievēlēšana arī vairāk atkarīga no partijas un vietas listē.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 13:47
Bet Gan jau Jureits zinās kurā partijā atkal jāpārreģistrējas , jo ar RP diezin vai vairs varēs pieticīgo deputāta algu saņemt.
Labi, ka vismaz viņš vairs nebūs Vienotībā. Varbūt viņam jādodas uz Sudrabas partiju- tā drīz vien būs topā vai vēl labāk uz Laimīgo nākotni pie Dūles,, vai velns zina, kāda Dūlem bija tā kļička
 +7  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 14:24
lama ...velns zina, kāda Dūlem bija tā kļička
______________________

Lai dzīvo Zuarguss Klororus-Zarmass!
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 14:28
jureits.lv Aicinu kādreiz pievienoties kādam braucienam uz tikšanos ar cilvēkiem (neteikšu "vēlētājiem") un tad varēsiet novērtēt, cik daudz tas ir "slavas saulītē grozīšanās" vai "visu pārmetumu uzklausīšanas" pasākums.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 20:16
Luix ...un vēl Ls1000 tikai degvielai...
Nav viegli ar F1 pa Latgales ceļiem braukt... :(
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 20:41
Plus_opinionNasing spešal! @jureits
cik daudz tas ir "slavas saulītē grozīšanās" vai "visu pārmetumu uzklausīšanas" pasākums.
---
Runa ir par to, vai no tā sabiedrība ko iegūst vai iegūst pats deputāts. Lai zinātu, kas notiek Latvijā vai kādā lauku apriņķī pietiek ieiet kādā portālā un izlasīt kādu vietējo apkārtrakstu. Bet jautājums ir, vai no to sūdzību uzklausīšanas ir kāds labums? Ja Jureits par katru šādu tikšanos var pateikt "es uzzināju...., secinu... un izdarīšu..., lai to atrisinātu", un no tā labumu gūst plašāka sabiedrība, tad nauda patiešām tiek lietderīgi izmantota. Ja tā nav, tad vajag vēlreiz pārdomāt tēriņu lietderību vai pat atbilstību amatam. Sirdsapziņā nevienam nevaru ielīst un to arī nevēlos darīt.
 +5  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 21:40
zanE ...jureits.lv....vai sava reģiona iedzīvotājus informējāt par Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas priekšrocībām un iepazīstinājāt viņus ar tās attīstību un sasniegumiem?....par mazo un vidējo uzņēmumu iesaistīšanos tajā?....
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 00:05
Bet Zane, ko Tu, jo Jureits aģitē tikai par latgaliešu alfabetu un valodu nevis dialektu. Tur daudz zināšanu nevajag.Tur tiek spiests uz emocijām.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 10:53
articulus100. zanE ...
jureits.lv....vai sava reģiona iedzīvotājus informējāt par Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas priekšrocībām

Vai Jūs jureitu informējāt par Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas priekšrocībām, ka tagad prasiet no viņa?
 -1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 17:58
jureits.lv Iesaku apskatītities šo, te ir diezgan pilnīga informācija par RSEZ:

 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 18:22
gunta_leona Darbam parasti ir rezultāts. Deputātu darba rezultāts ir pašu alga?
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  5.septembris 2012 14:27
andrejsg Deputātu darba rezultātam vajadzētu būt tāda likumu sistēma, kas apmierina lielāko daļu vēlētāju. Cita uzdevuma viņiem nav- viņi ir likumdevēji.
Viss pārējais- kā šie likumi tiek realizēti dzīvē- jau ir citu kantoru uzdevums.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:58
Sensi Algu deputātam nemaksā par darbu, bet par amata nosaukumu. Darba pūles nav samērojamas ar to algas apmēru. Vienīgi iekļūšana tajā pasākumā tāda veidenbaumiska.
Pats darbs dažkārt atgādina šo te satīrisko stāstiņu tizleni.lv/two.php?ar...
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 14:37
Kristaps  
Neticami.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 15:13
ozolnieki Uzskatu ,ka Latvijā deputātam jāsņem pat stipri vairāk , reizēm tiek neatgriezeniski pamests iepriekšējais darbs .
Par deputātu darbu spriež vēļētājs , un ja nu pēc viena otra domām slikti strādā tad uz redzi .

Sistēma ir laba , ja vēlētājs nekvalitatīvi , pavirši strādā , neierodas darbā ( nebalso ) tad vēlētājs saņem ko pelnījis .
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 20:55
Plus_opinionfzss neķer kreņķi, Jureit- visiem neizpatiksi tāpat:D
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  5.septembris 2012 21:07
jureits.lv :) zynu. Platons apmāram tai sacejs: "Varbyut es nazynu pareizū rysynuojuma celi, bet vīnu napareizū nūneikti zynu - raudzēt izdareit visim pa pruotam!" :)
 0  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 21:21
articulus100. jureits.lv
Vai Platons ar no Latgolas, ka Ontūns?
 +3  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 21:28
Mareks Gabrišs Arī mana vasara tika pavadīta tiekoties ar Latgales novada iedzīvotājiem, vietējo pašvaldību darbiniekiem, uzņēmējiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, piedaloties dažāda līmeņa reģionālās diskusijās.

Šajā, atsķirībā no Jureiša, gan nepiedalījos - ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru nedevos vizītēs uz Latgales pašvaldībām un nepārstāvēju ne Saeimu, ne Reformu partijas frakciju.

Līdzīgi kā Jureits piedalījos vairāku Latgales novadu...hm, it kā ir viens etnogrāfiskais novads, bet, nu labi...piedalījos vairāku miestu un pagastu svētkos, un citos publiskos pasākumos.

Vasaras laikā paguvu apmeklēt visas - uzsveru, visas(!) - Latgales pašvaldības, bet Jureits apmeklēja tikai dažas. 5:0 manā labā!

Noslēgumā - es par to nesaņēmu algu, kā arī visus izdevumus sedzu no savas kabatas. Un lielāko daļu no ceļa - kā zaļi domājošs cilvēks - veicu ar velosipēdu.
 +6  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 21:34
Māris Jansons Visa diskusija par deputātu algām ir viena liela, nožēlojama divkosība. Saeimas deputāti pieņem visus likumus un pa lielam tieši viņi nosaka, kur tiks tērēta valsts nauda, jo viņi ievēl valdību. Un ideja, ka šo darbu vajadzētu veikt par atalgojumu, kas ir mazāks nekā vidēja līmeņa menedžerim, ir tas pats, kas gribēt, lai deputāti ir viduvējības vai neprofesionāli, vai abi kopā. Kamēr amata atbildība ir tāda, ka Saeimai vajadzētu apvienot labākos un spējīgākos
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:06
Sensi Nu ne jau katrs deputāts izdomā ko un cik tērēs. Visu skrupulozi izdara ierēdņi un speciālisti, deputāti ietekmē tik tos politikas virzienus. Un arī šaubos vai visi deputāti... citādi noteikti nevarētu būt, ka frakcijās visi balso gandrīz identiski, izņemot kādu renegātu. Būtībā pēc vēlēšanu rezultātiem varētu balsojumam izvirzīt vienu deputātu, kurš ietu uz tām sēdēm un atdotu savas partijas balsu kopumu viens pats. Atkristu tā papīrīšu vai īkšķu cilāšana.
Pieļauju, ka 90% deputātu varētu mierīgi samainīt ar nejauši izvēlētiem cilvēkiem no ielas un nekādas īpašas pārmaiņas nejustu.
Alga protams nevar būt smieklīga, jo tas tomēr prestiža jautājums. Vai nu jāmaksā nopietni vai vispār nekas.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:38
Mareks Gabrišs "Kamēr amata atbildība ir tāda, ka Saeimai vajadzētu apvienot labākos un spējīgākos".

Vajadzētu. Bet pagaidām Saeimā netiek tie labākie un spējīgākie, un gudrākie, un godīgākie, bet gan tiek POPULĀRĀKIE. Jurīts vēl ir salīdzinoši godīgs un dažās lietās gana gudrs, bet zinu dažus deputātus/-es, kuri valsts lietās ir pilnīgi diletanti un 2 gadu laikā gudrāki/-as nav palikuši/-as.

Ieklūšana Saeimā pastulbu, bet populāru cilvēku nepadara par gudru un zinošu inženierzinātnēs, tautsaimniecībā, kultūrā. Pirms došanās uz Saeimu daudz jāmācās un jāstudē, un jādomā. Kopumā Saeimas deputātiem esošo zināšanu daudzums ir ļoti ļoti mazs, diemžēl.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:39
andrejsg >Mareks Gabišs
"Netiek" manuprāt ir nepareizs apzīmējums.
Sēdēšana Saeimā un piedalīšanās ik pa laikam itin stulbu likumprojektu apspriešanā nav darbs, kas varētu kādam labam un spējīgam cilvēkam šķist pati vērtīgākā viņa darbalaika izmantošanas iespēja.
Negribu aizvainot tos itin gudros, labos un spējīgos ļaudis, kuri tomēr Saeimā sēž- Paldies viņiem!
Bet cerībai, ka uz sēdēšanu Saeimā rausies paši gudrākie, godīgākie un visādā citādā ziņā no vēlētāju viedokļa piemērotākie jaunieši. laikam nav pamata.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 23:51
Plus_opinionNasing spešal! @andrejsg
Bet cerībai, ka uz sēdēšanu Saeimā rausies paši gudrākie, godīgākie un visādā citādā ziņā no vēlētāju viedokļa piemērotākie jaunieši. laikam nav pamata.
---
Un arī ne valsts pārvaldē! Kamēr viss tiks izlemts šaurā lokā koalīcijas partiju vidū, ierēdniecībai nebūs ne interesants, nedz izaicinājumu pilns darbs. Lietas virzās pareizā vektorā, bet ātrums ir tik niecīgs, ka drīz pēdējie mohikāņi būs pametuši kuģi. Un problēma ir atalgojumu sistēma - tā ir izdevīga priekš vidējiem/mazāk talantīgiem, bet nemotivējoša un zemu atalgota priekš talantiem.
 +4  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 00:20
articulus100. Es piekristu, ka deputats par darbu sanemtu kaut divdesmit tukstosus, bet tikai tad, ja vins apzinatos, ka pat par vienu pret savu valsti apzinati verstu balsojumu, var zaudet galvu un visa vina gimene var tikt deklaseta. Ka politika korupcija tiek pielidzinata noziegumam pret valsti.
Pec tik augstam prasibam Zatlera partija nekavejoties demobilizetos.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 6 ATBILDES  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:27
Māris Jansons >articulus100
Tas ir tāds bērnišķīgi naivs priekšstats par politiku.
Politika - tā ir vispirms viedokļu sadursme. Protams, tur apakšā ir nauda un reizēm tā spēlē galveno lomu, kas principā ir nepareizi.
Bet tā kā jebkuram lēmumam apakšā var atrast arī kādu ideju (kaut arī nejēdzīgu), kāpēc tas ir tā darīts, tad pierādīt, ka balsojums ir vērts apzināti pret valsti ir iespējams tika, ja pats deputāts to atzīst.
Tāpēc nevienā valstī tas nav relizēts.
Vienīgais, kas darbojas efektīvi ir, ka deputāta amats ir prestižs un labi apmaksāts - tātad iekārojams, tātad arī bail to zaudēt, bet kontroli sabiedrība īsteno skatoties kādus lēmumus deputāts pieņem un pēc tam viņu vērtē balsojot vēlēšanās
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:44
Mareks Gabrišs Galvu vajadzētu "noskrūvēt" arī tiem, kuri balso par nodevēju partijām. Bija reiz tāds joks, ka jāatlaiž nevis Saeimu, bet tautu, jo tā vienmēr ievēl kretīnus un zagļus.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:45
articulus100. Māris Jansons
ka balsojums ir vērts apzināti pret valsti ir iespējams tika, ja pats deputāts to atzīst.

Visadi var gadities. Ne jau tapec daudzus izdarit noziegus attur tas, ka visi iekrit, pietiek jau ar to, ka dala iekrit.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  5.septembris 2012 22:52
andrejsg >articulus100
Tad ir jābūt korekti juridiski formulētai definīcijai- ko nozīmē "pret savu valsti vērsts apzināts balsojums".
Jūs spējat to noformulēt?
Šķiet, ka Jūs par tādām uzskatāt Zatlera darbības valdības veidošanas procesa laikā (es tā neuzskatu, bet tas nav svarīgi). Tad, lūdzu- rūpīgi apdomājiet un pats sev uzrakstiet, Jūsuprāt, pareizu likumā ierakstāmu normu, par kuru Zatlers var zaudēt galvu un visa viņa ģimene deklasēta.
Vēlu veiksmi:) Un, ja Jums to izdosies izdarīt- interesanti būtu ieraudzīt Jūsu uzrakstīto likuma normu šeit. Būšu pateicīgs.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 00:20
articulus100. andrejsg
par kuru Zatlers var zaudēt galvu un visa viņa ģimene deklasēta.

Par Zatlera iespeju zaudet galvu, minejat Jus, es tikai paredzeju, ka Zatlers un vinam pietuvinatie turetos no politikas pa gabalu, ja politikiem tiktu uzstaditas tik augstas prasibas.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 10:09
articulus100. Māris Jansons
tad pierādīt, ka balsojums ir vērts apzināti pret valsti ir iespējams tika, ja pats deputāts to atzīst.

Mēs atgriežamies pie melu detektora, medicīniskiem preperātiem un citiem speciāliem līdzekļiem.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 18:02
Mareks Gabrišs Pārdomām. Ja algu "saslēgtu" kopā ar "+" un "-", ko saņēmuši deputāti, tad Juris Viļums būtu viens no nabadzīgākajiem.

Visbagātākais būtu Urbanovičš - viņam 49943 plusi, 2571 mīnusi un 17716 vēlēšanu zīmes bez izmaiņām.

Zatlers - 27235 plusi, 1147 mīnusi un 4119 zīmēs nav izmaiņu.

Valdis Dombrovskis - 45228 plusi, 763 mīnusi, 4123 zīmes bez izmaiņām.

Raivis Dzintars - 27085 plusi, 662 mīnusi un 3298 zīmes bez izmaiņām.

Juris Viļums - 2620 plusi, 855 mīnusi un 4573 zīmes bez izmaiņām.

Visnabadzīgākā ir no Latgales ievēletā Inese Laizāne - 1635 plusi, 281 mīnusi un 980 zīmes bez izmaiņām. Urbanovičam 30(!!) reižu vairāk plusu!

Cilvēku skaits, kuri seko Urbanovičam ir 9,4 reizes lielāks par Jureiša bandu. Bet gan Urbanovičs, gan Jureits saņem vienādu algu, atšķiras tikai kompensāciju lielums.

Ja skatās tikai uz "sausajiem" skaitļiem, tad Urbanovičs vasarā strādāja gandrīz 10 reizes smagāk kā Jureits, jo Urbanovičam ir gandrīz 10 reizes lielāks apmeklējamo "klientu" skaits.
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus 4 ATBILDES  ATBILDĒT  5.septembris 2012 23:36
Estipois Ko pīpēji?
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 00:33
Mareks Gabrišs Sportists, bet reizēm dzeru :). Dati par "+" un "-" no Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapas un atspoguļo 11.Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Latvijā populārākais deputāts pēc savākto balsu skaita ir Urbanovičs. Sēž opozīcijā un vienīgais viņa darbs ir grāmata par citādo Latvijas vēsturi, ko sarakstīja kopā ar žurnālistu Paideru.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 01:28
lama ... Urbanovičs vasarā strādāja gandrīz 10 reizes smagāk kā Jureits, jo Urbanovičam ir gandrīz 10 reizes lielāks apmeklējamo "klientu" skaits.
_____________________________-
Vojevodam liela "voiska" un "klienti" antīkās Romas izpratnē?
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 08:19
Mareks Gabrišs Liela "voiska" gan, jo Urbanovičam priekš Trojas zirga stumšanas vajag daudz kaujinieku.
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 10:24
Estipois Domāju ka problēma ir drusku citur. Vienkārši liela daļa Latvijas strādājošo saņem neadekvāti zemu atalgojumu, tāpēc 1400 Ls mēnesī liekas liela summa un arī deputāta padarītā darba apjoms neatbilst tam, kādu jāpaveic lai privātajā sektorā nopelnītu to pašu naudu. Turklāt tieši deputāti lielākoties ir atbildīgi par esošo situāciju, jo nav sakārtota likumiskā bāze. Un tauta šūmējas ne jau tāpēc ka būtu satraukta par to ka Viļuma kungs apbraukā Latgali un komunicē ar sabiedrību, bet tāpēc ka paši sev IR spējuši sakārtot lai viss būtu kā vajag, bet tautai - nē. Nenormāli liels skaits strādājošo saņem minimālo darba algu (~200 LS laikam) un liela daļa saņem aplokšņalgas, kuras veicina darba devēju patvaļu un nedod nekādas sociālās garantijas. Tiem kas saņem vairāk reizēm ir citas likstas - viņiem tiek uzkrauts tāds pienākumu slogs ka ar to tiek galā tikai uz savas veselības rēķina utt...

Kur ir deputātu darbi? Progresīvais nodoklis, nodokļu sloga pārlikšana no strādājošajiem uz kapitāla pieaugumu, luksusa nodoklis, zemes nodoklis neizmantotam zemes īpašumam, ļoti stingra sodu sistēma darba devējiem par aplokšņu algām un adekvātu darba apstākļu nodrošināšanas strādājošajiem neievērošanu utjp.

Kad visam minētajam ar deputātu svētību tiks piešķirts likuma spēks un nodrošināta tā izpilde, tad domājams nevienam neliksies dīvaini ka deputātiem kompensē ceļa izdevumus, jo to kompensēs visiem kam pienākas gan valsts, gan privātajā sektorā.

Un vēl ... vai Jureits ieteiktu Talsu vidusskolai pēc analoģijas ar Baltinavas viduskolu, kura nomainijusi šilti uz "Baļtinovas Vydsškola" uzkārt šilti "Tals Vidusskol"?
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus 5 ATBILDES  ATBILDĒT  6.septembris 2012 01:49
LG_deputati Uzrakstos ir jālieto latviešu valoda atbilstoši apstiprinātajām literārajām normām. Līdzīgi kā lejaslatviešu (latviešu literārajā) valodai arī augšlatviešu (Latgales latviešu jeb latgaliešu) valodai ir apstiprinātas rakstības normas (Valsts valodas centrs to izdarījis 2007.gadā). Ja vēlaties varat izvēlēties vienu no tām.
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 09:56
Sensi "Baļtinovas Vydsškola"- uzreiz parādās krievu valodas lielā ietekmē.
Manā dzimtajā apkaimē vārda "škola" vietā lieto "skūla". Lai arī nekādus nosaukumus latgaliski neraksta
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 10:15
Mareks Gabrišs >Estipois. Pilnīgi piekrītu - "tauta šūmējas ne jau tāpēc ka būtu satraukta par to ka Viļuma kungs apbraukā Latgali un komunicē ar sabiedrību, bet tāpēc ka paši sev IR spējuši sakārtot lai viss būtu kā vajag, bet tautai - nē."
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 10:27
Plus_opinionAndis Malējs Nu bet deputāts taču jau rakstā minēja - nepatīk, nu tad pats celies un kandidē. Vai arī dodies dzīvot kaut uz Baltkrieviju, tur tev neviens viedokli neprasīs vispār.
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 13:24
ozolnieki Nēsmu latgals ,bet savulaik dzīvojot ar latgaļiem kopā kopmīnēs ievēroju , ka atsevišķi latgaļu vārdi atšķirās un katkā atmiņā kā reizi palikusi tā pati------- škola . Ir latgaļu valoda ar krievu , baltkrievu aizguvumiem ir ar poļu .
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 13:51
Plus_opinionAndis Malējs Manuprāt TV3 kā minimums ir atvainošanos parādā. Bet nu pēc komentāriem spriežot, tautai un arī masu medijiem labāk patiktu, ja Saeimā deputāti strādātu par 200LVL un ienākumus saņemtu aploksnēs par "pareiziem" balsojumiem
 -2  Radius_box_plus Radius_box_minus 1 ATBILDE  ATBILDĒT  6.septembris 2012 13:27
Plus_opinionNasing spešal! Par ko? Par to, ka TV3 prasa, lai deputāti strādātu nevis tikai algu saņemtu?
 +1  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  7.septembris 2012 08:38
DU - zinātni zemniek Strādā, Jureit, mēs ar tevi!
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 14:57
Māra Rone Man ir prieks, ka par šiem jautājumiem runā atklāti, jo šobrīd Saeimas deputāti ir vienlīdzīgāki darba likuma priekšā par pārējiem! Kuram mirstīgajam gan piešķir apmaksātas ziemassvētku brīvdienas, apmaksātu Lieldienu atvaļinājumu, divu mēnešu apmaksātu atvaļinājumu vasarā? Un jā kompensāciju, lai nokļūtu no mājām uz darbu transportam, iespēju izmantot darba auto ar šoferi un vienlaikus apmaksā dzīvesvietu tuvu pie darba vietas? Saprotams, ka apetīte rodas ēdot, bet varbūt reizēm der padomāt un ierobežot savu negausību?

Un ak jā, man nav saprotams kā cilvēks (deputāts) ver neierasties darbā (saeimā, vai kādā no komisijas sēdēm), bet attaisnojoša iemesla (slimības lapa vai komandējuma) un to darīt regulāri un nesodīti. Tā teikt gribu iet uz darbu un pildīt savus pienākumus - eju, negribu - neeju un man par to nav nekāda pienākuma atskaitīties savam darba devējam (tautai).
 +2  Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  6.septembris 2012 15:46
Mr. V Par Jureiti gan man neatrodas tas labākais vārds, jo tajā senajā notikumā, kad bija tāda lācene Made un kaut kāds vientuļais pie Saeimas protestētājs, tad tur sazināties gāja visādi deputāti, cik varēja noprast, bet Jureits izgāja no ēkas un ar uzvalkos ģērbtajiem čomiem kārtoja tusiņu, nevis interesējās, kas tur notiek. Bet nu laikam tas tāpēc, ka tas protestētājs nebija savus transparentus pa čangaļski sadrukājis.

Tāda nu ir tā ar [potenciālajiem] vēlētājiem un tautu komunikācija...
Radius_box_plus Radius_box_minus  ATBILDĒT  10.septembris 2012 00:34

Pievienot savu viedokli

  Lai pievienotu viedokli ⎯

  vai

  Satversme_elm_rs_rudz_tis-second_compact
  Nākamais raksts

  Satversmes kodols: ko gaidīt Konstitucionālo tiesību komisijas viedoklī (24)

  Ja valdošais viedoklis atzīst Satversmes kodolu par negrozāmu, tas ir pietiekams pamats, lai izvairītos no nepieciešamības politiski grozīt Satversmes tekstu